Vositaga o‘tish

University of North Carolina at Charlotte: IELTS talablari

University of North Carolina at Charlotte bakalavriat uchun umumiy IELTS 6.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.0) talab qiladi. Magistratura uchun esa 6.5.

Bakalavriat

6.0Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 5.0

  • Listening5.0
  • Reading5.0
  • Writing5.0
  • Speaking5.0

Magistratura

6.5Umumiy ball

Ko‘nikmalar bo‘yicha minimum ko‘rsatilmagan

Izoh: UG figure from 2023 transfer checklist (min 5.0 each); grad below 6.5 cannot be admitted (ELTI route).

Sizga qancha yetmayapti?

Natijangizni tanlang va University of North Carolina at Charlotte talabi bilan solishtiring.

Umumiy natijangiz

    University of North Carolina at Charlotte uchun 6.0 kerak.

    6.0 uchun tayyorgarlik rejasini olish

    TOEFL, Duolingo va PTE minimumlari

    Qabul uchun minimum ballar. Ayrim yo‘nalishlarga talab yuqoriroq.
    BakalavriatMagistratura
    TOEFL iBT70Ko‘rsatilmagan
    Duolingo English Test105Ko‘rsatilmagan
    PTE AcademicKo‘rsatilmaganKo‘rsatilmagan
    TOEFL, PTE yoki Duolingo natijasini IELTS shkalasiga o‘tkazing

    Hujjat topshirishdan oldin

    Deyarli barcha universitetlar IELTS natijasini imtihon sanasidan boshlab ikki yil qabul qiladi. University of North Carolina at Charlotte haqida ishonchingiz komil bo‘lmasa, imtihonga yozilishdan oldin uning qabul sahifasini tekshiring.

    University of North Carolina at Charlotte IELTS Online haqida nima deyishini topmadik, shuning uchun yozilishdan oldin so‘rab oling.

    Balingiz talabdan biroz past bo‘lsa, ko‘p universitetlar tayyorlov ingliz tili kursini (pre-sessional) o‘tkazadi. Qabul komissiyasidan so‘rang: University of North Carolina at Charlotte shunday kurs o‘tkazadimi?

    Bu ko‘rsatkich qayerdan olingan

    Bu ko‘rsatkichni University of North Carolina at Charlotte rasmiy qabul sahifasida o‘qidik. Oxirgi tekshiruv: oktabr, 2026.

    Manbani ochishUniversitet sayti

    Ko‘p beriladigan savollar

    University of North Carolina at Charlotte: magistraturaga qancha IELTS kerak?

    University of North Carolina at Charlotte magistratura uchun umumiy IELTS 6.5 talab qiladi. Ayrim dasturlarga talab yuqoriroq, shuning uchun yo‘nalish sahifasini tekshiring.

    University of North Carolina at Charlotte Duolingo English Test natijasini qabul qiladimi?

    University of North Carolina at Charlotte Duolingo English Test bo‘yicha minimumni ko‘rsatgan: Bakalavriat uchun 105. O‘z yo‘nalishingiz sahifasini tekshiring, ayrimlarida talab yuqoriroq.

    University of North Carolina at Charlotte PTE Academic natijasini qabul qiladimi?

    University of North Carolina at Charlotte uchun PTE Academic minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    IELTS ga tayyorlanyapsizmi?

    Barcha bepul vositalar

    IELTS umumiy ball kalkulyatori

    To‘rt ko‘nikma balining o‘rtachasi, IELTS qanday yaxlitlasa, shunday yaxlitlangan.

    Speaking mavzulari generatori

    Imtihon taymeri bilan tasodifiy Part 1, 2 va 3 savollariga javob bering.

    IELTS ball konvertori

    IELTS balini TOEFL, Duolingo va PTE ballari hamda CEFR darajalari bilan solishtiring.

    Listening ball kalkulyatori

    Listening balingizni 40 tadagi to‘g‘ri javoblar sonidan bilib oling.