Vositaga o‘tish

University of California, Riverside: IELTS talablari

University of California, Riverside bakalavriat uchun umumiy IELTS 6.5 talab qiladi. Magistratura uchun esa 7.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 6.0).

Bakalavriat

6.5Umumiy ball

Ko‘nikmalar bo‘yicha minimum ko‘rsatilmagan

Magistratura

7.0Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 6.0

  • Listening6.0
  • Reading6.0
  • Writing6.0
  • Speaking6.0

Izoh: UG: UC-wide 6.5, single sitting, no One Skill Retake. Grad: 7.0 with no component below 6.

Sizga qancha yetmayapti?

Natijangizni tanlang va University of California, Riverside talabi bilan solishtiring.

Umumiy natijangiz

    University of California, Riverside uchun 6.5 kerak.

    6.5 uchun tayyorgarlik rejasini olish

    TOEFL, Duolingo va PTE minimumlari

    Qabul uchun minimum ballar. Ayrim yo‘nalishlarga talab yuqoriroq.
    BakalavriatMagistratura
    TOEFL iBT80Ko‘rsatilmagan
    Duolingo English Test115Ko‘rsatilmagan
    PTE AcademicKo‘rsatilmaganKo‘rsatilmagan
    TOEFL, PTE yoki Duolingo natijasini IELTS shkalasiga o‘tkazing

    Hujjat topshirishdan oldin

    Deyarli barcha universitetlar IELTS natijasini imtihon sanasidan boshlab ikki yil qabul qiladi. University of California, Riverside haqida ishonchingiz komil bo‘lmasa, imtihonga yozilishdan oldin uning qabul sahifasini tekshiring.

    University of California, Riverside IELTS Online haqida nima deyishini topmadik, shuning uchun yozilishdan oldin so‘rab oling.

    Balingiz talabdan biroz past bo‘lsa, ko‘p universitetlar tayyorlov ingliz tili kursini (pre-sessional) o‘tkazadi. Qabul komissiyasidan so‘rang: University of California, Riverside shunday kurs o‘tkazadimi?

    Bu ko‘rsatkich qayerdan olingan

    Bu ko‘rsatkichni University of California, Riverside rasmiy qabul sahifasida o‘qidik. Oxirgi tekshiruv: oktabr, 2026.

    Manbani ochishUniversitet sayti

    Ko‘p beriladigan savollar

    University of California, Riverside: magistraturaga qancha IELTS kerak?

    University of California, Riverside magistratura uchun umumiy IELTS 7.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 6.0) talab qiladi. Ayrim dasturlarga talab yuqoriroq, shuning uchun yo‘nalish sahifasini tekshiring.

    University of California, Riverside Duolingo English Test natijasini qabul qiladimi?

    University of California, Riverside Duolingo English Test bo‘yicha minimumni ko‘rsatgan: Bakalavriat uchun 115. O‘z yo‘nalishingiz sahifasini tekshiring, ayrimlarida talab yuqoriroq.

    University of California, Riverside PTE Academic natijasini qabul qiladimi?

    University of California, Riverside uchun PTE Academic minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    IELTS ga tayyorlanyapsizmi?

    Barcha bepul vositalar

    IELTS umumiy ball kalkulyatori

    To‘rt ko‘nikma balining o‘rtachasi, IELTS qanday yaxlitlasa, shunday yaxlitlangan.

    Speaking mavzulari generatori

    Imtihon taymeri bilan tasodifiy Part 1, 2 va 3 savollariga javob bering.

    IELTS ball konvertori

    IELTS balini TOEFL, Duolingo va PTE ballari hamda CEFR darajalari bilan solishtiring.

    Listening ball kalkulyatori

    Listening balingizni 40 tadagi to‘g‘ri javoblar sonidan bilib oling.