Vositaga o‘tish

University of Arizona: IELTS talablari

University of Arizona bakalavriat uchun umumiy IELTS 6.5 talab qiladi. Magistratura uchun esa 7.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 6.0).

Bakalavriat

6.5Umumiy ball

Ko‘nikmalar bo‘yicha minimum ko‘rsatilmagan

Magistratura

7.0Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 6.0

  • Listening6.0
  • Reading6.0
  • Writing6.0
  • Speaking6.0

Izoh: UG accepts IELTS Online, Indicator, One Skill Retake. Grad 7.0 with no band <6; some departments higher (Chemistry 7.5).

Sizga qancha yetmayapti?

Natijangizni tanlang va University of Arizona talabi bilan solishtiring.

Umumiy natijangiz

    University of Arizona uchun 6.5 kerak.

    6.5 uchun tayyorgarlik rejasini olish

    TOEFL, Duolingo va PTE minimumlari

    University of Arizona uchun TOEFL, Duolingo yoki PTE minimumini topmadik.

    TOEFL, PTE yoki Duolingo natijasini IELTS shkalasiga o‘tkazing

    Hujjat topshirishdan oldin

    Deyarli barcha universitetlar IELTS natijasini imtihon sanasidan boshlab ikki yil qabul qiladi. University of Arizona haqida ishonchingiz komil bo‘lmasa, imtihonga yozilishdan oldin uning qabul sahifasini tekshiring.

    University of Arizona IELTS Online natijasini qabul qilishini bildirgan.

    Balingiz talabdan biroz past bo‘lsa, ko‘p universitetlar tayyorlov ingliz tili kursini (pre-sessional) o‘tkazadi. Qabul komissiyasidan so‘rang: University of Arizona shunday kurs o‘tkazadimi?

    Bu ko‘rsatkich qayerdan olingan

    Bu ko‘rsatkichni University of Arizona rasmiy qabul sahifasida o‘qidik. Oxirgi tekshiruv: oktabr, 2026.

    Manbani ochishUniversitet sayti

    Ko‘p beriladigan savollar

    University of Arizona: magistraturaga qancha IELTS kerak?

    University of Arizona magistratura uchun umumiy IELTS 7.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 6.0) talab qiladi. Ayrim dasturlarga talab yuqoriroq, shuning uchun yo‘nalish sahifasini tekshiring.

    University of Arizona Duolingo English Test natijasini qabul qiladimi?

    University of Arizona uchun Duolingo minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    University of Arizona PTE Academic natijasini qabul qiladimi?

    University of Arizona uchun PTE Academic minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    IELTS ga tayyorlanyapsizmi?

    Barcha bepul vositalar

    IELTS umumiy ball kalkulyatori

    To‘rt ko‘nikma balining o‘rtachasi, IELTS qanday yaxlitlasa, shunday yaxlitlangan.

    Speaking mavzulari generatori

    Imtihon taymeri bilan tasodifiy Part 1, 2 va 3 savollariga javob bering.

    IELTS ball konvertori

    IELTS balini TOEFL, Duolingo va PTE ballari hamda CEFR darajalari bilan solishtiring.

    Listening ball kalkulyatori

    Listening balingizni 40 tadagi to‘g‘ri javoblar sonidan bilib oling.