Vositaga o‘tish

Oxford Brookes University: IELTS talablari

Oxford Brookes University bakalavriat uchun umumiy IELTS 6.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.5) talab qiladi. Magistratura uchun esa 6.5 (har bir ko‘nikmadan kamida 6.0).

Bakalavriat

6.0Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 5.5

  • Listening5.5
  • Reading5.5
  • Writing5.5
  • Speaking5.5

Magistratura

6.5Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 6.0

  • Listening6.0
  • Reading6.0
  • Writing6.0
  • Speaking6.0

Izoh: UG needs 6.0 Reading/Writing; Law/Architecture 6.5; PG 6.0–7.0 by subject (Business 6.0, Social Work 7.0).

Sizga qancha yetmayapti?

Natijangizni tanlang va Oxford Brookes University talabi bilan solishtiring.

Umumiy natijangiz

    Oxford Brookes University uchun 6.0 kerak.

    6.0 uchun tayyorgarlik rejasini olish

    TOEFL, Duolingo va PTE minimumlari

    Qabul uchun minimum ballar. Ayrim yo‘nalishlarga talab yuqoriroq.
    BakalavriatMagistratura
    TOEFL iBT8088
    Duolingo English Test110120
    PTE Academic6571
    TOEFL, PTE yoki Duolingo natijasini IELTS shkalasiga o‘tkazing

    Hujjat topshirishdan oldin

    Deyarli barcha universitetlar IELTS natijasini imtihon sanasidan boshlab ikki yil qabul qiladi. Oxford Brookes University haqida ishonchingiz komil bo‘lmasa, imtihonga yozilishdan oldin uning qabul sahifasini tekshiring.

    Oxford Brookes University IELTS Online haqida nima deyishini topmadik, shuning uchun yozilishdan oldin so‘rab oling.

    Balingiz talabdan biroz past bo‘lsa, ko‘p universitetlar tayyorlov ingliz tili kursini (pre-sessional) o‘tkazadi. Qabul komissiyasidan so‘rang: Oxford Brookes University shunday kurs o‘tkazadimi?

    Bu ko‘rsatkich qayerdan olingan

    Bu ko‘rsatkichni Oxford Brookes University rasmiy qabul sahifasida o‘qidik. Oxirgi tekshiruv: oktabr, 2026.

    Manbani ochishUniversitet sayti

    Ko‘p beriladigan savollar

    Oxford Brookes University: magistraturaga qancha IELTS kerak?

    Oxford Brookes University magistratura uchun umumiy IELTS 6.5 (har bir ko‘nikmadan kamida 6.0) talab qiladi. Ayrim dasturlarga talab yuqoriroq, shuning uchun yo‘nalish sahifasini tekshiring.

    Oxford Brookes University Duolingo English Test natijasini qabul qiladimi?

    Oxford Brookes University Duolingo English Test bo‘yicha minimumni ko‘rsatgan: Bakalavriat uchun 110 va Magistratura uchun 120. O‘z yo‘nalishingiz sahifasini tekshiring, ayrimlarida talab yuqoriroq.

    Oxford Brookes University PTE Academic natijasini qabul qiladimi?

    Oxford Brookes University PTE Academic bo‘yicha minimumni ko‘rsatgan: Bakalavriat uchun 65 va Magistratura uchun 71. O‘z yo‘nalishingiz sahifasini tekshiring, ayrimlarida talab yuqoriroq.

    IELTS ga tayyorlanyapsizmi?

    Barcha bepul vositalar

    IELTS umumiy ball kalkulyatori

    To‘rt ko‘nikma balining o‘rtachasi, IELTS qanday yaxlitlasa, shunday yaxlitlangan.

    Speaking mavzulari generatori

    Imtihon taymeri bilan tasodifiy Part 1, 2 va 3 savollariga javob bering.

    IELTS ball konvertori

    IELTS balini TOEFL, Duolingo va PTE ballari hamda CEFR darajalari bilan solishtiring.

    Listening ball kalkulyatori

    Listening balingizni 40 tadagi to‘g‘ri javoblar sonidan bilib oling.