Vositaga o‘tish

The Hong Kong University of Science and Technology: IELTS talablari

The Hong Kong University of Science and Technology bakalavriat uchun umumiy IELTS 6.0 talab qiladi. Magistratura uchun esa 6.5 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.5).

Bakalavriat

6.0Umumiy ball

Ko‘nikmalar bo‘yicha minimum ko‘rsatilmagan

Magistratura

6.5Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 5.5

  • Listening5.5
  • Reading5.5
  • Writing5.5
  • Speaking5.5

Izoh: PG university minimum 6.5 (5.5 each); some programmes 7.0. Home-based tests not accepted.

Sizga qancha yetmayapti?

Natijangizni tanlang va The Hong Kong University of Science and Technology talabi bilan solishtiring.

Umumiy natijangiz

    The Hong Kong University of Science and Technology uchun 6.0 kerak.

    6.0 uchun tayyorgarlik rejasini olish

    TOEFL, Duolingo va PTE minimumlari

    The Hong Kong University of Science and Technology uchun TOEFL, Duolingo yoki PTE minimumini topmadik.

    TOEFL, PTE yoki Duolingo natijasini IELTS shkalasiga o‘tkazing

    Hujjat topshirishdan oldin

    Deyarli barcha universitetlar IELTS natijasini imtihon sanasidan boshlab ikki yil qabul qiladi. The Hong Kong University of Science and Technology haqida ishonchingiz komil bo‘lmasa, imtihonga yozilishdan oldin uning qabul sahifasini tekshiring.

    The Hong Kong University of Science and Technology IELTS Online natijasini qabul qilmasligini bildirgan, shuning uchun imtihonni test markazida topshiring.

    Balingiz talabdan biroz past bo‘lsa, ko‘p universitetlar tayyorlov ingliz tili kursini (pre-sessional) o‘tkazadi. Qabul komissiyasidan so‘rang: The Hong Kong University of Science and Technology shunday kurs o‘tkazadimi?

    Bu ko‘rsatkich qayerdan olingan

    Bu ko‘rsatkichni The Hong Kong University of Science and Technology rasmiy qabul sahifasida o‘qidik. Oxirgi tekshiruv: oktabr, 2026.

    Manbani ochishUniversitet sayti

    Ko‘p beriladigan savollar

    The Hong Kong University of Science and Technology: magistraturaga qancha IELTS kerak?

    The Hong Kong University of Science and Technology magistratura uchun umumiy IELTS 6.5 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.5) talab qiladi. Ayrim dasturlarga talab yuqoriroq, shuning uchun yo‘nalish sahifasini tekshiring.

    The Hong Kong University of Science and Technology Duolingo English Test natijasini qabul qiladimi?

    The Hong Kong University of Science and Technology uchun Duolingo minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    The Hong Kong University of Science and Technology PTE Academic natijasini qabul qiladimi?

    The Hong Kong University of Science and Technology uchun PTE Academic minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    IELTS ga tayyorlanyapsizmi?

    Barcha bepul vositalar

    IELTS umumiy ball kalkulyatori

    To‘rt ko‘nikma balining o‘rtachasi, IELTS qanday yaxlitlasa, shunday yaxlitlangan.

    Speaking mavzulari generatori

    Imtihon taymeri bilan tasodifiy Part 1, 2 va 3 savollariga javob bering.

    IELTS ball konvertori

    IELTS balini TOEFL, Duolingo va PTE ballari hamda CEFR darajalari bilan solishtiring.

    Listening ball kalkulyatori

    Listening balingizni 40 tadagi to‘g‘ri javoblar sonidan bilib oling.