Vositaga o‘tish

University of Oulu: IELTS talablari

University of Oulu bakalavriat uchun umumiy IELTS 6.0 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.5) talab qiladi. Magistratura uchun esa 6.5 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.5).

Bakalavriat

6.0Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 5.5

  • Listening5.5
  • Reading5.5
  • Writing5.5
  • Speaking5.5

Magistratura

6.5Umumiy ball

Har bir ko‘nikma kamida 5.5

  • Listening5.5
  • Reading5.5
  • Writing5.5
  • Speaking5.5

Izoh: IELTS Academic incl. Online. Master: TOEFL 92 (W20), PTE 62 (W52). Duolingo not listed.

Sizga qancha yetmayapti?

Natijangizni tanlang va University of Oulu talabi bilan solishtiring.

Umumiy natijangiz

    University of Oulu uchun 6.0 kerak.

    6.0 uchun tayyorgarlik rejasini olish

    TOEFL, Duolingo va PTE minimumlari

    Qabul uchun minimum ballar. Ayrim yo‘nalishlarga talab yuqoriroq.
    BakalavriatMagistratura
    TOEFL iBTKo‘rsatilmagan92
    Duolingo English TestKo‘rsatilmaganKo‘rsatilmagan
    PTE AcademicKo‘rsatilmagan62
    TOEFL, PTE yoki Duolingo natijasini IELTS shkalasiga o‘tkazing

    Hujjat topshirishdan oldin

    Deyarli barcha universitetlar IELTS natijasini imtihon sanasidan boshlab ikki yil qabul qiladi. University of Oulu haqida ishonchingiz komil bo‘lmasa, imtihonga yozilishdan oldin uning qabul sahifasini tekshiring.

    University of Oulu IELTS Online natijasini qabul qilishini bildirgan.

    Balingiz talabdan biroz past bo‘lsa, ko‘p universitetlar tayyorlov ingliz tili kursini (pre-sessional) o‘tkazadi. Qabul komissiyasidan so‘rang: University of Oulu shunday kurs o‘tkazadimi?

    Bu ko‘rsatkich qayerdan olingan

    Bu ko‘rsatkichni University of Oulu rasmiy qabul sahifasida o‘qidik. Oxirgi tekshiruv: oktabr, 2026.

    Manbani ochishUniversitet sayti

    Ko‘p beriladigan savollar

    University of Oulu: magistraturaga qancha IELTS kerak?

    University of Oulu magistratura uchun umumiy IELTS 6.5 (har bir ko‘nikmadan kamida 5.5) talab qiladi. Ayrim dasturlarga talab yuqoriroq, shuning uchun yo‘nalish sahifasini tekshiring.

    University of Oulu Duolingo English Test natijasini qabul qiladimi?

    University of Oulu uchun Duolingo minimumini topmadik. Bu har doim ham test qabul qilinmaydi degani emas, shuning uchun qabul komissiyasidan so‘rang.

    University of Oulu PTE Academic natijasini qabul qiladimi?

    University of Oulu PTE Academic bo‘yicha minimumni ko‘rsatgan: Magistratura uchun 62. O‘z yo‘nalishingiz sahifasini tekshiring, ayrimlarida talab yuqoriroq.

    IELTS ga tayyorlanyapsizmi?

    Barcha bepul vositalar

    IELTS umumiy ball kalkulyatori

    To‘rt ko‘nikma balining o‘rtachasi, IELTS qanday yaxlitlasa, shunday yaxlitlangan.

    Speaking mavzulari generatori

    Imtihon taymeri bilan tasodifiy Part 1, 2 va 3 savollariga javob bering.

    IELTS ball konvertori

    IELTS balini TOEFL, Duolingo va PTE ballari hamda CEFR darajalari bilan solishtiring.

    Listening ball kalkulyatori

    Listening balingizni 40 tadagi to‘g‘ri javoblar sonidan bilib oling.