Swansea University IELTS şartları
Lisans
6.0Genel
Her beceride en az 6.0
- Listening6.0
- Reading6.0
- Writing6.0
- Speaking6.0
Yüksek lisans
6.5Genel
Her beceride en az 6.5
- Listening6.5
- Reading6.5
- Writing6.5
- Speaking6.5
Not: Standard UG 6.0 / PG 6.5 with that score in each component; course pages may differ. Duolingo only for pre-sessional.
Ne kadar eksiğiniz var?
Puanınızı seçin ve Swansea University şartıyla karşılaştırın.
Swansea University için 6.0 gerekiyor.
TOEFL, Duolingo ve PTE minimumları
| Lisans | Yüksek lisans | |
|---|---|---|
| TOEFL iBT | 79 | 88 |
| Duolingo English Test | Belirtilmemiş | Belirtilmemiş |
| PTE Academic | 64 | 69 |
Başvurmadan önce
Neredeyse tüm üniversiteler IELTS sonucunu sınav tarihinden itibaren iki yıl kabul eder. Swansea University için emin değilseniz, sınava kaydolmadan önce kabul sayfasına bakın.
Swansea University, IELTS Online kabul ettiğini belirtiyor.
Puanınız şartın biraz altındaysa, birçok üniversite hazırlık İngilizce kursu (pre-sessional) düzenler. Swansea University için böyle bir kurs olup olmadığını kabul ofisine sorun.
Benzer üniversiteler
Birleşik Krallık üniversiteleri, benzer IELTS şartıyla.
Abertay University
Dundee, Birleşik KrallıkLisans6.0her biri en az 5.5YL6.0her biri en az 5.5Anglia Ruskin University
Cambridge, Birleşik KrallıkLisans6.0her biri en az 5.5YL6.5her biri en az 5.5Arden University
Coventry, Birleşik KrallıkLisans6.0her biri en az 5.5YL6.0her biri en az 5.5Arts University Bournemouth
Poole, Birleşik KrallıkLisans6.0her biri en az 5.5YL6.5her biri en az 5.5Aston University
Birmingham, Birleşik KrallıkLisans6.0her biri en az 5.5YL6.0her biri en az 5.5Bangor University
Bangor, Birleşik KrallıkLisans6.0her biri en az 5.5YL6.0her biri en az 5.5
Bu puan nereden geliyor
Bu puanı üniversitenin kendi kabul sayfasında (Swansea University) okuduk. Son kontrol: Ekim 2026.
Sık sorulan sorular
Swansea University: yüksek lisans için kaç IELTS gerekir?
Swansea University, yüksek lisans için genel IELTS 6.5 istiyor; her beceride en az 6.5 gerekiyor. Bazı programlar daha fazlasını ister, bu yüzden program sayfasına bakın.
Swansea University Duolingo English Test sonucunu kabul ediyor mu?
Swansea University için Duolingo minimumu bulamadık. Bu, sınavın kabul edilmediği anlamına gelmeyebilir; kabul ofisine sorun.
Swansea University PTE Academic sonucunu kabul ediyor mu?
Swansea University, PTE Academic için minimum belirtiyor: Lisans için 64 ve Yüksek lisans için 69. Programınızın sayfasına bakın, bazı programlar daha fazlasını ister.
IELTS'e mi hazırlanıyorsun?
Diğer ücretsiz IELTS araçları
Tüm ücretsiz araçlarIELTS band puanı hesaplayıcı
Dört beceri puanının ortalaması, IELTS'in yuvarladığı gibi yuvarlanır.
Speaking konu üretici
Sınav sayacıyla rastgele Part 1, 2 ve 3 sorularını cevapla.
IELTS puan dönüştürücü
Bir IELTS puanını TOEFL, Duolingo, PTE puanları ve CEFR seviyeleriyle karşılaştır.
Listening puan hesaplayıcı
40 sorudaki doğru cevap sayından Listening band puanını öğren.